Specify the source of the code (first square brackets).
![]() |
|
|
Sätra Brunn är ett av länets äldsta och intressantaste företag. Nu satsar vi på nästa 300 år – och vi vill att du är med!
Allt som allt hoppas vi få in tre nya miljoner. Med de pengarna kommer vi att kunna rusta upp husen och göra det mysigare för gästerna, få fler aktiviteter på området och förbättra marknadsföringen.
Men det är inte bara Sätra Brunn som vinner på detta. Du vinner också på det!
Du kan satsa från 500 kronor och uppåt och varje år får du tillbaka 10% av ditt insatta kapital i form av rabattcheckar som du kan njuta av här på Sätra Brunn. Dessutom får du naturligtvis tillbaka dina satsade pengar med råge. Du kan även välja ett alternativ utan rabattcheckar och då blir avkastningen på dina pengar ännu större.
Så varför satsa dina pengar i fonder i Kina och Brasilien, när du kan investera i något som du själv kan besöka och njuta av? Att spara i Sätra Brunn är lönsammare än att spara på bank, riskfriare än fonder och betydligt roligare!
Vi samarbetar med Lokalkapital Sala-Heby AB som blir din representant i Sätra Brunns styrelse. Lokalkapitals affärsidé är att hjälpa människor att investera och spara i sina lokala företag.
Nu har du alltså chansen att äga ditt eget spa.
Vissa chanser får man bara en gång i livet. Det här är en sådan.
Sätra Brunn, 733 95 SALA
Tel vxl 0224-546 00
Bokning 0224-546 10
E-post info@satrabrunn.se

Sätra Brunn ligger mellan Sala och Västerås,
på bekvämt bilavstånd från Stockholm,
Mälardalen och Dalarna.
Läs mer
© Sätra Brunn Hälsobrunn AB | Teknik och design: Inartdesigns | Projektledning: Broarne inredning 2010